Ostatnio na forum...

Miasto Dusz [wschód]

PDFDrukujEmail

Wstęp

Niezależnie od tego, kim zacząłeś grę (postać gotowa czy z podstawki), zadania będą takie same, różnić się może jedynie poziom trudności. Jeśli jednak zacząłeś grać postacią z Oddechu Zimy (jak ja), to polecam, żebyś miał najlepsze możliwe przedmioty (dla maga czary). Dobrym pomysłem jest zdobycie 28 poziom w Oddechu Zimy i mieć czary na 12 poziomie (uwierzcie mi, są bardzo przydatne już na samym początku). Moja postać z Oddechu Zimy to czarny mag na 28 poziomie, z czarami Śmierci i Nekromancji (na 12 poziomie oczywiście), dodatkowo Wzmocnienia z Białej Magii (10 poziom, więcej nie wyciśnie się). Będę starał się pisać w większej części poradnik dla magów, jak grać „słabszymi fizycznie” postaciami. Jednakże będę uzupełniał tekst o wzmianki o ciężkozbrojnym wojowniku czy łuczniku.

Teraz sprawa bohaterów. Jeśli gracie z postacią z Oddechu Zimy, powinniście mieć łuczniczkę, ciężkiego wojownika, lekką wojowniczka, i dwójkę magów. Jednego maga lub wojownika możecie zastąpić Princepsem Ostrzy. Jeśli jednak wolicie „grać tylko ludźmi”, to bierzcie zwykłych wojowników. Opcjonalnie, możecie im dać zestawy przedmiotów:

- Łucznik – Zbroja Strzelecka (Bron dystansowa, poziom 9) + Smocza Zguba + na krótki dystans

- Wojownik Lekki/Ciężki – Zbroja Żelaznych Sokołów / Zbroja Berserkera (jeśli wykonaliście zadanie „Kościany Siekacz”, obydwie zbroje na Dowolną zdolność bojowa 10)

- Mag – Zestaw Leczenie, Zestaw Skupienia, Zbroja Pradawnych Magów (zadanie „Kościany Siekacz”) (Do leczenia jest na Biała Magia 7, Szata skupienia, pierścień i hełm na 10 poziom) + kule do obydwu rąk

Z tak wyposażonymi postaciami możecie grać do co najmniej do 30 poziomu. Skoro wiecie już co nie co, zacznijmy poradnik. Jeśli będę sobie przypominał jakieś sprawy, rady, pomocne informacje, będę je zamieszczał w tekście.

 

1. Początek

Na samym początku uruchamia nam się przerywnik filmowy,  którym dowiadujemy się, że musimy zdobyć urnę. Jedynym problemem jest Fial Darg, pilnujący urny. Niestety, tylko my jesteśmy w stanie zabić Fial Darga, ponieważ posiadamy Ostrze Cienia. Niewiele myśląc, idziemy dalej. Zamaskowany wskaże nam drogę. Po drodze możemy spotkać 3 kupców, u których można uzupełnić brakujące przedmioty (jak np. ja, gdy zapomniałem kupić łuczniczce broń na krótki dystans :D). Kierujemy się dalej. Kierujemy się najpierw do menhiru w mieście, następnie do monumentu bohaterów. Jest tylko jedna droga, więc wątpię, byście się zgubili. Zabijamy po drodze zombie, idziemy dalej. Przywołujemy bohaterów. Teraz można grać na dwa sposoby (więcej expa i mniej expa). Drogą podstawową zaznaczam kolorem niebieskim, dłuższą kolorem zielonym. Takie oznaczenia spotkacie w większości przyszłych moich poradników.

 

2a. Pentagram

Zamaskowany wspominał Wam o pentagramie, który jest częścią zagadki. Zagadka jest taka, że musicie jednego bohatera postawić na każdym rogu pentagramu, a samemu zabić Fial Darga. Bierzecie wszystkich swoich bohaterów i idziecie do najbliższego rogu. Zabijacie znajdujące się przy narożniku stwory, i zostawiacie jednego z bohaterów. Polecam zostawić najsłabszego, jakiegoś maga, gdyż jak zostawicie ciężkozbrojnego, to potem możecie mieć problemy z walką na kolejnych narożnikach. Ja zostawiłem maga.  Kierujemy się do kolejnego rogu. Polecam iść po krawędzi, a nie skakać od rogu do przeciwległego rogu, ponieważ skoro wybraliście krótką drogę, nie zamierzacie dużo walczyć. Schemat jak ostatnio – zabijamy stworki, zostawiamy bohatera, idziemy do kolejnego rogu. Po postawieniu ostatniego bohatera, idź do 3. Fial Darg

 

2b. Pentagram

Po aktywacji monumentu bohaterów kierujemy się do pierwszego rogu. Zabijamy strażników i stawiamy bohatera. Teraz kierujemy się w głąb mapy, zabijając wszystko po drodze. Staraj się natomiast nie zaatakować Fial Darga. Gdy już wybijesz w pień cała mapę, skieruj się do Zagubionych Dusz. Porozmawiaj z nimi, a dowiesz się, że musisz zdobyć jakiś przedmiot lub zabić kogoś. Po wykonaniu zadania dla każdej Duszy, otrzymasz sporo expa (jeśli zacząłeś równo z 28 poziomem, możesz nabić w granicach 29 poziomu). Po wykonaniu zadań, kieruj się do kolejnych punktów pentagramu. Jak poprzednio, zostawiasz po jednym bohaterze i kierujesz się do kolejnego. Jedyny wróg jaki pozostał na mapie, to powinien być Fial Darg.

 

3. Fial Darg

Jeśli postawimy w pozostałym, ostatnim rogu bohatera, Zamaskowany nam powie, byśmy zabili Fial Darga. Załóżcie w tym momencie Ostrze Cienia i zabijcie Fial Darga. To jest pierwsza ciężka walka „solowa” dla naszego awatara, więc można ją na kilka sposobów rozegrać.

Po pierwsze, szarżujecie na jego z jakimś buffem w postaci okrzyku bojowego i atakujecie ile tylko możecie (polecane dla wojowników). Jeśli gracie postacią w postaci koksa (czyt. Cieżkie uzbrojenie + 2 punkty w Lekkie uzbrojenie dla Szału i Błogosławieństwa), dziadyga powinna paść w ciągu kilku sekund. Drugim sposobem jest rzucenie na siebie czaru ochronnego w postaci Niewrażliwości, Śmiertelnego Uścisku, czy jakiejś aury leczącej/kradnącej życie. Atakujemy normalnie, lecząc się, Można również używać czarów, gdyż działają na chudzielca.

Po walce, zabierz urnę z krypty. Powinien włączyć się przerywnik filmowy. Twoim zadaniem jest teraz jak najszybciej uciekać na południe. Biały mag ma taki plus, że włączy aurę szybkiego chodu i po sprawie. Nie polecam zostawać na mapie i atakować wrogów, gdyż samemu (monument bohaterów zostaje zniszczony) po prostu nie dasz rady zniszczyć dużej grupki umarlaków ( tym bardziej, że mają oni 35. poziom). W późniejszym etapie wrócimy tutaj i się z nimi rozprawimy. Oczywiście, można próbować odciągać po jednym ze stada, ale skubańce były dość odporne na moją magię, więc po prostu uciekłem.

Gdy już uciekniesz na południe, kieruj się do Zamaskowanego i oddaj mu urnę. W tym momencie znajduje się kolejny przerywnik filmowy, na który Zamaskowany budzi do życia jednego z magów kręgu – Raitha Czarnego (do uzupełnienia). Twoim następnym zadaniem będzie skierowanie się do Empyrii, lecz po drodze musisz przejść przez Onyksowe Brzegi. Nie przechodź jeszcze przez portal, tylko skieruj się trochę na północ, znajdziesz tam kupców. Uzupełnij przedmioty (jeśli nabiłeś kolejny poziom lub brakuje ci jakiegoś). Jeśli zauważyłeś, otrzymałeś od Zamaskowanego runę Króla Liczów Anthakra (możesz go używać od 31 lub 33 poziomu, lecz jest dość słaby). Nie sprzedawaj go, gdyż będzie potrzebny w późniejszym etapie gry. Teraz skieruj się do portalu, po drodze zbierz dwie skrzynie (w tym złotą).

 

Podsumowanie: Jest to jedna z prostszych map w grze i również jedna z krótszych. Jeśli graliście drogą niebieską, powinniście wejść do Onyksowych Brzegów z 29 poziomem. Dłuższa droga oscyluje w granicach 29,5 - 30 poziom.


Następny etap: Onyksowe Brzegi